Kremy do depilacji

Kremy do depilacji zapewniają skuteczne i bezbolesne pozbywanie się nadmiernego owłosienia na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini. Ich wyższość nad mechanicznymi golarkami polega na tym, że nie powodują uszkodzeń skóry i skaleczeń. Jest to bez wątpienia metoda depilacji najbezpieczniejsza i najłatwiejsza.

Standardowy skład kremów do depilacji zawiera kwas tioglikolowy, który rozpuszcza włos, znajdujący się ponad skórą, nie uszkadzając przy tym cebulek. Włosy odrastają dość szybko, ale ich końcówki nie są tak ostre jak po goleniu. Aby silne działanie kwasu tioglikolowego nie spowodowało podrażnień delikatnej skóry, do kremów dodawane są: gliceryna, rumianek, aloes lub mocznik, które działają nawilżająco i kojąco.

Kremy do depilacji podzielone są na grupy, w zależności od miejsca, z którego mają usuwać nadmiar owłosienia, ze względu na fakt, że skóra ma różny stopień wrażliwości i grubość w poszczególnych partiach ciała:

kremy do skóry suchej i wrażliwej,
kremy do skóry normalnej,
kremy do depilacji twarzy,
kremy do depilacji pach i rąk,
kremy do depilacji okolic bikini.

Tak, jak w przypadku każdego kosmetyku, przed nałożeniem kremu do depilacji na większe partie skóry, konieczne jest przeprowadzenie testu, który wykaże, czy skóra nie reaguje alergicznie na jego składniki. W tym celu wystarczy niewielką ilość preparatu nanieść na nadgarstek lub zgięcie łokcia i odczekać do 48 godzin. Jeśli w tym czasie nie pojawi się wsypka lub zaczerwienieni można stosować z powodzeniem kosmetyk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tagi: , ,