Jak dbać o siebie w okresie letnim?

Lato to bardzo wymagający czas dla kobiecej urody. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to jednak zarówno skóra jak i włosy wymagają wtedy bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Jak dbać o urodę w tym czasie?

Uroda w okresie letnim – jak o nią dbać?

By uchronić skórę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Do tego celu można zastosować zarówno standardowe, jak i tak zwane naturalne filtry. W przypadku bardzo jasnej cery lepiej jest zastosować specjalne kremy z faktorem 50+, zwłaszcza na początku opalania się. Później można zdecydować się na naturalne filtry, które są zawarte w takich produktach jak olej z pestek malin czy nasion marchwi. Warto również pamiętać, że ochrony przed promieniowaniem słonecznym potrzebuje nie tylko skóra, ale również włosy. Dlatego w okresie letnim należy zaopatrzyć się w specjalny szampon, który zwykle ma więcej składników odżywczych. Po kąpieli morskiej, gdy włosy są zmoczone, zaleca się umycie ich w słodkiej wodzie przy użyciu odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja stóp w okresie letnim

To właśnie latem najczęściej pokazuje się stopy. By móc założyć buty z odkrytymi palcami, które są obecnie bardzo modne, konieczna jest wcześniejsza pielęgnacja. Malowanie paznokci u stóp należy rozpocząć od kąpieli w wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli lub szamponu do włosów. Następnie konieczne jest dokładne ich osuszenie. Malowanie paznokci należy rozpocząć od tak zwanego lakieru bazy, który ma na celu wygładzenie płytki paznokcia oraz lepsze trzymanie się zwykłego lakieru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tagi: ,