Jak dbać o paznokcie także domowe sposoby

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów pielęgnacji paznokci jest systematyczne stosowanie odpowiednio dobranych odżywek do paznokci. W ofercie sklepów z kosmetykami można wybrać tę najlepszą:

Odżywka do paznokci wzmacniająca: jest przeznaczona do paznokci łamliwych, kruchych, z ubytkami. Tego rodzaju odżywki w swoim składzie posiadają ceramidy i proteiny wchłaniane przez płytkę paznokcia i wbudowujące się w nią trwale. Paznokcie powoli stają się twardsze i mniej łamliwe. Odżywki wzmacniające stosuje się codziennie, mogą stanowić bazę pod lakier do paznokci.

Odżywka do paznokci regenerująca: ma właściwości odżywcze, jest bogata w witaminy. Nawilża i wspomaga odrastanie paznokci a także pielęgnuje skórki. Regenerująca odżywka do paznokci może mieć postać lakieru, nakłada ją się na paznokcie pomalowane jako wykończenie manicure lub na niemalowane, nadając im wtedy piękny połysk. Odżywka ta może mieć również postać oliwki.

Odżywki do paznokci w postaci kremów, oliwek i maseczek. Posiadają właściwości pielęgnujące i nawilżające. Stosowane do paznokci i dłoni przesuszonych i zniszczonych. Nakłada je się w niewielkich ilościach na skórę dłoni i paznokcie, wmasowuje delikatnie i pozostawia do całkowitego wchłonięcia. Bezpośrednio po zastosowaniu odżywki nie maluje się paznokci.

Gdy nie dysponujemy odżywką, można stosować „domowe” sposoby, których skuteczność została już dawno dowiedziona. Na przykład oliwę z oliwek lekko podgrzewamy i zanurzamy w niej dłonie, pozostawiając je tak przez kilkanaście minut. Oliwa doskonale odżywi skórę i paznokcie, zmiękczy skórki i na długo pozostawia uczucie nawilżenia skóry.

Kolejnym z domowych sposobów jest systematyczne stosowanie soku z cytryny na dłonie i paznokcie. Najlepiej po prostu przy każdej sposobności przetrzeć skórę dłoni plastrem cytryny. Nawilży ona skórę i zniweluje przebarwienia często pojawiające się właśnie na dłoniach.

Jednym ze sposobów na stałą pielęgnację skóry dłoni i paznokci jest odpowiednia dieta. Powinna ona być bogata w białko, wapń, żelazo, cynk i krzem. To one pomagają w regeneracji paznokci i utwardzają płytkę paznokci.

Do stałej i systematyczne pielęgnacji służą kremy do dłoni i paznokci. Jest ich wiele na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tagi: , ,