Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest metodą odpowiednią dla osób, które źle reagują na depilację tradycyjną lub chcą się pozbyć owłosienia w sposób skuteczny i trwały. Zabieg depilacji laserowej będzie odpowiedni przy problemie z zapaleniami mieszków włosowych, włosami wrastającymi i skórą skłonną do podrażnień. Sam zabieg jest dość kosztowny i należy go kilkukrotnie powtarzać, ale efektem można się cieszyć już po pierwszej sesji. Po wykonaniu serii zabiegów, kolejne mogą okazać się zbędne lub być potrzebne dopiero po kilku latach.

Depilacja laserowa – kto nie może jej wykonać?

Jak każdy zabieg kosmetyczny, także i depilacja laserowa obciążona jest przeciwwskazaniami do wykonania. Wśród nich znajdują się: opalona skóra, ciąża, nowotwory, infekcje, przyjmowanie leków światłouczulających, stosowanie samoopalaczy oraz przyjmowanie suplementów zawierających betakaroten. Zabieg odradza się osobom, które chcą usunąć owłosienie w kolorze rudym lub blond, ze względu na niską skuteczność.

Już na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać depilowania miejsca, które ma być poddane depilacji laserowej. Skóra nie może być opalana przez trzy do czterech tygodni przed użyciem lasera. Przed zabiegiem należy wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia, a także zadbać o to, by na skórze najpierw wykonano próbę laserową.

Dlaczego zabieg trzeba powtarzać?

Włosy na ciele nie rosną równomiernie i pojawiają się w różnym czasie. Jednokrotnie wykonany zabieg cechowałby się bardzo niską skutecznością i nie przyniósł oczekiwanego efektu. Mieszki włosowe, które pochłaniają światło lasera, muszą mieć dużo melaniny. Te znajdujące się w fazie wzrostu, mają jej za mało, by laser na nie zadziałał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tagi: ,